::خدایا دوست گردان بمن در این روز نیكى را و نـاپسند بدار در این روز فسق و نافرمانى را و حرام كن بر من در آن خشم و سوزندگى را به یاریت اى دادرس داد خواهان ::

 

صفحه نخست
بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی،به زودی


اکونیوز: وزیرآموزش و پرورش گفت: با عقد قرار داد با بیمه ایران بازنشستگان فرهنگی بزودی کارت بیمه طلایی دریافت خواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "حمید رضا حاجی بابایی" با بیان این مطلب افزود: شرایط بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته همانند بیمه شاغلان است و فرقی نخواهد کرد .
وی افزود: دستورالعمل نحوه اجرای این طرح به مدیران آموزش و پرورش ابلاغ شده است و براساس اطلاعاتی که دارم هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد .
حاجی بابایی افزود: از نظر ما بازنشستگان فرهنگی به دلیل مشکلات درمانی در اولویت کارت بیمه طلایی هستند.
وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: بازنشستگان فرهنگی از نظر بیمه زیر نظر وزارت رفاه و تامین اجتماعی هستند اما برای قدردانی از این قشر زحمت کش برای انها کارت بیمه طلایی صادر می شود.
حاجی بابایی به سرانه مدارس استعداهای درخشان اشاره کرد و گفت: این سرانه با مدارس عادی یکسان و برای ساعات رسمی است و مدیران مدارس می توانند برای فوق برنامه ها از اولیای دانش اموزان کمک های داوطلبانه دریافت کنند البته تا اندازه ای هزینه های کلاس های فوق برنامه را ما پرداخت می کنیم.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدارس استعدادهای درخشان را به سمت هوشمند شدن خواهیم برد و دانش آموزان تیزهوش و نخبه را حمایت می کنیم اما از پرداخت حقوق ماهانه به آنها معذوریم.
حاجی بابایی از دریافت شهریه های بیش از مصوب در برخی مدارس استعداهای درخشان نیز ابراز بی اطلاعی کرد.
وی  گفت: برای این که همه مدارس معلم ورزش داشته باشند به70 هزار معلم ورزش نیازمندیم درحالی که تعداد معلمان ورزش ما با احتساب15هزار معلم جدید الاستخدام به27هزار معلم می رسد و43هزار معلم ورزش کم داریم.
حاجی بابایی افزود: برای رفع این مشکل مدیران مدارس می توانند از معلمان مدارس دیگر کمک بگیرند یا برخی معلمان ورزش در چند مدرسه فعالیت داشته باشند.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: ستاد اجرایی طرح شناسایی دانش اموزان با استعدادهای برتر تشکیل شده است و دانش آموزانی که با وجود داشتن استعدادهای برتر به مدارس تیز هوش راه نیافته اند شناسایی و حمایت خواهند شد.
 http://www.econews.ir/fa/NewsContent-id_144689.aspx