:: ::

 

صفحه نخست
ممنوعیت بیت کوین

چهارشنبه96/11/04

بزرگترین بانک شمال اروپا بیت‌کوین را ممنوع کرد

منبع: همشهری آنلاین

گروه بانکداری نوردی که بزرگترین بانک منطقه شمال اروپا(شامل کشورهای دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) است، تجارت ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین را به دلیل ریسک بالا، منع کرد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: گروه بانکداری نوردی که بزرگترین بانک منطقه شمال اروپا (شامل کشورهای دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) است، دیروز تمام ۳۱۰۰۰ نیروی خود را از تجارت ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین، به دلیل ریسک بالا، منع کرد.

بزرگترین بانک منطقه نوردیک اعلام کرد که این ممنوعیت از ۲۸ فوریه اعمال خواهد شد.

سخنگوی نوردی در ایمیلی به رویترز گفت: ریسک‌های این تجارت بسیار بالا به نظر می‌رسند و حفاظت از همکاران و بانک در مقابل این ارزها بسیار ناکارآمد بود. او اضافه کرد: کارکنانی که در حال حاضر ارز دیجیتال در اختیار دارند، مجبور نیستند آنها را بفروشند هرچند توصیه می‌شود این کار را بکنند.

وال‌استریت هم راهکاری محتاطانه را در مورد ارزهای دیجیتال در پیش گرفته است. البته مقرراتی برای این ارزها تعیین نشده است چرا که الگوهای تجاری بسیار پرنوسانی دارند.

طبق یک سند که ماه گذشته توسط رویترز رویت شد، بانک آمریکا مریل لینچ هم مشتریان خود را از سرمایه‌گذاری در یکی از صندوق‌های بزرگ سرمایه‌گذاری بیت‌کوین، بری سیلبرت، منع کرد.