::خدایا دوست گردان بمن در این روز نیكى را و نـاپسند بدار در این روز فسق و نافرمانى را و حرام كن بر من در آن خشم و سوزندگى را به یاریت اى دادرس داد خواهان ::

 

صفحه نخست
318 هزار تومان عيدي بازنشستگان تأمين اجتماعي نيمه اول اسفند پرداخت مي‌شود

روزنامه ایران:
وزير رفاه و تأمين اجتماعي در همايش تقدير از كارفرمايان حامي كارگر اعلام كرد:
پيش‌بيني افزايش چشمگير حقوق بازنشستگان در سال آينده
318 هزار تومان عيدي بازنشستگان تأمين اجتماعي نيمه اول اسفند پرداخت مي‌شود
محصولي: رقم افزايش خوبي براي مستمري بازنشستگان در بودجه سال 90 پيش‌بيني شده كه پس از طرح و تصويب در مجلس اعلام خواهيم كرد
به منظور حمايت از كارفرمايان و استمرار فعاليت كارگاه‌هاي توليدي و صنعتي، لايحه بخشودگي جرايم كارفرمايان بزودي به مجلس ارائه خواهد شد
با اختصاص بخشي از وجوه خالص اجراي هدفمندسازي يارانه‌ها، تا پايان سال جاري 2 ميليون و 600 هزار نفر از اقشار كم‌درآمد به بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي اضافه مي‌شود .
عيدي مستمري‌بگيران تأمين اجتماعي 318 هزار تومان است
مديرعامل صندوق تأمين اجتماعي گفت: عيدي مستمري‌بگيران تحت پوشش صندوق تأمين اجتماعي مشابه ساير كاركنان دولت خواهد بود.
پيش از اين براساس اعلام معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور، ميزان عيدي امسال كاركنان دولت و بازنشستگان 318 هزار تومان اعلام شده است كه عيدي مستمري‌بگيران صندوق تأمين اجتماعي نيز همين مبلغ خواهد بود.
گفتني است، عيدي يك ميليون و 500 هزار مستمري‌بگير تحت پوشش صندوق تأمين اجتماعي در نيمه اول اسفندماه سال جاري از طريق بانك‌هاي عامل پرداخت مي‌شود.
وزير رفاه و تأمين اجتماعي خبر داد
ارسال لايحه بخشش جرايم كارفرمايان به مجلس
گروه اجتماعي وزير رفاه و تأمين اجتماعي از ارسال لايحه بخشش جرايم كارفرمايان به مجلس شوراي اسلامي در آينده‌اي نزديك خبر داد.
به گزارش خبرنگار «ايران» صادق محصولي در همايش تقدير از كارفرمايان حامي كارگر با اعلام اين خبر گفت: به منظور حمايت از كارفرمايان و استمرار فعاليت‌ كارگاه‌هاي توليدي و صنعتي اين لايحه بزودي به مجلس ارائه خواهد شد. بنابراين اميدواريم نمايندگان مجلس با تصويب آن زمينه‌اي را فراهم كنند تا عقب‌ماندگي كارفرمايان برطرف شود همچنين كارفرمايان نيز بايد پس از آن نسبت به پرداخت بموقع حق بيمه‌ كارگران خود اقدام كنند.
وي در ادامه با اشاره به افزايش ضريب نفوذ بيمه تأمين اجتماعي براي بيش از 90 درصد شاغلان تا پايان سال جاري اظهار داشت: با توجه به اختصاص بخشي از وجوه خالص از اجراي هدفمندسازي يارانه‌ها پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال جاري 2 ميليون و 600 هزار نفر از اقشار ضعيف و كم‌درآمد به بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي اضافه شود.
محصولي تصريح كرد: با ورود بنده به وزارت رفاه بسياري بدهي‌هاي دولت به صندوق تأمين اجتماعي پرداخت شد و خوشبختانه در اين خصوص دولت نيز سهام قابل توجهي را به اين صندوق واگذار كرده است.
وزير رفاه و تأمين اجتماعي در ادامه درخصوص افزايش حقوق مستمري‌بگيران اظهار داشت: رقم افزايش خوبي براي مستمري‌ بازنشستگان در بودجه سال 1390 پيش‌بيني شده است كه پس از طرح در مجلس و در صورت تصويب، آن را اعلام خواهيم كرد. رحمت‌الله حافظي مديرعامل صندوق تأمين اجتماعي نيز در اين همايش با اشاره به نقش محوري كارگرها اظهار داشت: بايد روابط بين كارگر و كارفرما مبتني بر عدالت باشد چرا كه كارگران نياز به احساس امنيت شغلي دارند تا بتوانند در چنين فضايي براي رسيدن به اهداف عالي كشور تلاش كنند.
http://www.iran-newspaper.com/