:: ::

برای همسان سازی حقوق بازنشتگان حداقل 20هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است

 یکشنبه 98/01/18

به گزارش «خبربان» و به نقل از خبرگزاری برنا
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:
برای همسان سازی حقوق بازنشتگان حداقل 20هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است/ با 200میلیارد تومان همسان سازی حقوق بازنشستگان عملی نمی‌شود/ جزء دو صندوق مابقی ورشکسته هستند


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: برای بهبود وضعیت بازنشستگان تخصیص اعتبارات حداقل 20 هزار میلیارد تومان نیاز است تا دولت بتواند هرساله این بودجه را به صورت سنواتی اجرایی و به تدریج پرداخت کند.
»رسول خضری «عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص آخرین وضعیت یکسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: این موضوع را از 2 سال پیش پیگیری می کنم. حدودا 20صندوق بازنشستگی داریم که به جز صندوق بازنشستگی بانک ها و صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی بقیه صندوق ها وضعیت خوبی ندارند و ورشکسته شده‌اند و همیشه از منابع عمومی دولت، کمک گرفته اند.
وی ادامه داد: درخواستی که سال 97 داشتیم حدودا 2هزار میلیارد تومان برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان بود که در نهایت 200 میلیارد تومان برای این طرح، تخصیص داده شد که باید توجه داشت که با این ارقام نمی شود همسان سازی کرد.
خضری اظهار کرد: در بین بازنشستگان کسانی هستند که با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس بازنشسته شده اند اما میزان دریافتی شان به اندازه بازنشسته دیپلمه نیست پس همسان سازی حق این عزیزان است.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید هرساله به صورت سنواتی اعتباراتی برای این بخش لحاظ کند. با کمک دولت و باتوجه به قدرت مانور دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌توان برای بهبود وضعیت بازنشستگان کاری انجام داد. تخصیص اعتبارات حداقل 20 هزار میلیارد تومان نیاز است تا دولت بتواند هرساله این بودجه را به صورت سنواتی اجرایی و به تدریج پرداخت کند.
وی گفت: بازنشستگان در سنی هستند که یا فرزندشان در شرف ازدواج بوده و یا فرزند دانشگاهی دارند و هزینه بر آنها تحمیل می شود. نباید اجازه دهیم که بازنشستگان شرمنده خانواده خود شوند.
خضری بیان کرد: سن بازنشستگی به علت کهولت سن، بیماری و ... است ولی حقوق آنها به علت اینکه همسان سازی انجام نشده افزایش نداشته است.